Jak vybrat boty pro nevěstu: od lodiček po žabky

Budete se vdávat? Možná už jste našla to pravé místo, snubní prstýnky, barevné schéma, kuchaře i šaty (a samozřejmě toho pravého muže), ale nad výběrem bot stále váháte. Poradíme vám.

Vybrat si vhodné boty není snadný úkol, možností je tolik, jenže svatební outfit je jen jeden (maximálně dva, pokud se plánujete po obřadu převléknout do něčeho pohodlnějšího). Někdy při objevování dokonalého páru pomůže intuice, někdy se hodí vzít s sebou poradkyni nebo poradce, v každém případě je dobré držet se několika jednoduchých pravidel.

Pravidlo číslo jedna zní: musí být dost pohodlné, abyste v nich vydržela nejméně po dobu obřadu. Zdání může klamat a boty, které jsou krásné a při prvním zkoušení dokonale padnou, můžou zradit a po několika hodinách nošení rozedřít nohy do krve. Proto vždy volte obuv kvalitní, v ideálním případě koženou, a doma si dejte „zkušební jízdu“ – zkuste v nich třeba strávit celé odpoledne.

Druhé pravidlo? Vždy myslete na to, kde a v jakou roční dobu se vdáváte. Pokud budete k oltáři kráčet po schodech, po štěrku nebo po trávě, jehlové podpatky nejspíš nebudou nejlepší volba. Naopak do kostela nebo na radnici se hodí lépe než baleríny či sandálky bez podpatku.

Pravidlo číslo tři říká: nedělejte ze sebe někoho jiného. Móda je skvělý způsob, jak vyjádřit svou osobnost, a při významných příležitostech, jako je právě svatba, to platí dvojnásob. A to nejen u šatů (když se cítíte lépe v kalhotovém kostýmu nebo v krátkých šatech, proč byste se měla v den D převlékat za princeznu?), ale i u doplňků. Zvolené boty by ideálně měly být prostě slavnostnější verzí těch, jaké běžně ráda nosíte.

Inspirujte se tím, co momentálně ve svatební módě nejvíc frčí:

Absolutní klasika

Bílé, krémové nebo tělové lodičky do špičky jsou nadčasová záležitost, se kterou nešlápnete vedle. U oltáře i na tanečním parketu v nich budete elegantní a navíc je pravděpodobně unosíte i při jiných příležitostech. Výšku podpatku volte podle délky šatů i vlastních schopností.

kozene-lodicky-s-otevrenou-patou-hoegl-01

Kožené lodičky s otevřenou patou, Högl

bezove-lodicky-na-jehlovem-podpatku-bata-01

Béžové lodičky na jehlovém podpatku

bile-kozene-lodicky-s-perforaci-bata-01

Bílé kožené lodičky s perforací

Lesk a třpyt

Kdy jindy než v den, kdy se vdáváte, zazářit v botkách s metalickými detaily nebo blyštivou aplikací? V případě, že obřad probíhá uvnitř, se budou chodit spíš boty s uzavřenou špičkou a jemným leskem, v zámecké zahradě si můžete dovolit i špičku otevřenou. A pro svatbu na pláži budou perfektní pohodlné žabky s třyptivými ozdobami. Nezapomeňte je sladit se šperky!

bile-lodicky-se-stribrnou-spickou-hoegl-01

Bílé lodičky se stříbrnou špičkou, Högl

stribrne-kozene-sandalky-na-klinku-bata-01

Kožené stříbrné sandálky na klínku

bile-sandalky-s-kovovymi-cvocky-bata-01

Bílé sandálky s kovovými cvočky

Vysoké sandálky

Páskové boty na jehlovém podpatku, na klínku nebo i na platformě jsou v posledních sezonách velký hit – a platí to i pro svatební módu. Hodí se spíš pro teplé dny a do exteriéru, obléct je zato můžete jak k dlouhé róbě, tak ke kratším šatům, dobře zvolený model opticky zeštíhlí a prodlouží nohy. V žádném případě nezapomeňte na dokonalou pedikúru.

bile-kozene-sandalky-na-nizkem-klinku-bata-01

Bílé kožené sandálky na nízkém klínku

bezove-paskove-sandalky-na-vysokem-podpatku-bata-01

Béžové páskové sandálky na vysokém podpatku

leskle-paskove-sandalky-s-motivem-hadi-kuze-bata-01

Lesklé páskové sandálky s motivem hadí kůže

Fotogalerie

Komentáře