Jak vybrat kozačky

Kozačky jsou typem obuvi, která se ve svých variantách dá nosit po celý rok. Nejčastěji jsou však spojeny se zimním obdobím. Ty letní jsou jen jakousi odnoží. A proč jsou kozačky tak v oblibě? Krom sebevědomí, zvyšují i sexappeal, protože správně dokreslují a zvýrazňují tvar lýtka.

Kozačky se hodí jak k sukni, kde byly dlouhá léta doménou, tak i ke kalhotám, džínům. Jejich použití je univerzální. Ne všechny kozačky se hodí na každou nožku. Každé sluší něco jiného. Proto je potřeba při výběru dbát na pár rad:

1 – objem lýtka
Ne každá žena má útlou nožku. Pro ty z vás, které mají silnější lýtko, či normální lýtko, jsou vhodnější volnější kozačky. Navíc pokud ke kozačkám budete nosit kalhoty a bude je dokonce chtít do kozaček zapnout, je právě toto nejvhodnější.

2 – volnější nebo těsné
Těsnější kozačka vypadá sice dobře, ale vězte, že v zimních měsících nebudete chtít mrznout. Proto budete chtít využít teplých ponožek. Do velmi úzké kozačky se však hrubá ponožka nevejde. Proto není od věci rada z dětského oddělení bot – s hrubou ponožkou budou akorát.

3 – podrážka
Ve svém původním účelu jsou kozačky myšleny jako zimní obuv, která má svou nositelku chránit hlavně před zimou. Staří lékaři, a doufám, že i ti mladší, tvrdí, že nemoc jde o noh. Proto při svém výběru volte kozačky s vyšší podrážkou. Platí, že čím vyšší podrážka, tím lepší izolace a tím lepší tepelný komfort.

4 – materiál
Kozačky jsou vyráběny z mnoha různých materiálů i jejich kombinací. Na kvalitním materiálu by se však nemělo šetřit. Pravá kůže je velmi poddajný a pohodlný materiál. Noha se v něm nepotí, nehrozí otlaky. Navíc pravá kůže v mrazech, na rozdíl od syntetických materiálů, nepopraská.

5 – postava
Při výběru kozaček vybírejte takové, které sluší vaší postavě. Stylisté doporučují malým ženám a ženám silnější postavy kozačky vyšší (končící pod kolenem), s podpadkem a užším střihem. Vysokým ženám pak doporučují i kozačky nízké i kozačky nad kolena.

Andy - kozačky v asymetrickém designu

Komentáře