Jaké boty si vzít na ples? Vybírejte podle šatů

Boty na ples

Plesová sezona s sebou vždycky nese spoustu otázek. Budou mi na víc plesů stačit jedny šaty? Kterého dress codu se držet? Kolik šperků je moc, kolik málo, jak si mám učesat vlasy a jaké boty zvolit? My vám poradíme aspoň s tou poslední – tady je několik zásad pro výběr vhodné obuvi.

Držte se pravidel. Na plesech obecně platí dress code „black tie“, případně ještě formálnější „white tie“, a jejich součástí jsou i předepsané doplňky. Jaké? Kabelku by mělo nahradit malé psaníčko. Boty pak mají být uzavřené, mohou však být vykrojené po straně. Musí být na podpatku (maximálně tedy deseticentimetrovém), ovšem bez platformy.

Myslete na pohodlí. Ať už plánujete tančit nebo jen korzovat, myslete na to, že na podpatcích strávíte hodně času. Rozhodně je lepší vyrazit v lodičkách, které už máte „prošlápnuté“, než ve fungl nových botách, které vás můžou tlačit. Zouvání není povolené! Volte také jen takové podpatky, na jaké se cítíte. Pokud neustojíte úzké jehly, nevadí, hodí se i o něco širší varianta.

Inspirujte se šaty. Když plánujete outfit na ples, nezačínejte nikdy od doplňků. Hlavní hvězdou je vždycky róba, které by vám měla dokonale sedět. Nemusí být ušitá na míru, ale nestyďte se zajít s konfekčním modelem ke švadleně, aby ho upravila podle vašich potřeb. K šatům pak volte vhodné doplňky, v první řadě elegantní boty.

Ke krátkým šatům

Minišaty na ples nikdy nepatří; koktejlkám, které končí přibližně ve výšce kolen, se však někdy uděluje výjimka. Nejčastěji to bývá na maturitních plesech a týká se to spíš doprovodu nebo mladších studentek než samotných maturantek. Volíte-li kratší délku šatů, využijte toho, že budou vidět celé boty, a vyzkoušejte lodičky s pásky na nártu nebo kolem kotníků.

klasicke-cerne-kozene-lodicky-batavinove-kozene-lodicky-s-tkanickou-aldocerne-lodicky-s-kaminky-dorothy-perkins

 

K šatům v délce midi

Ani ty nejsou na plese úplně „košer“, často je však volí maturantky, které se na dlouhou večerní róbu necítí. Právě u mladších dívek je takový odklon od dress code v pořádku, podpatky ovšem nesmí chybět. Už proto, že midi sukně opticky zkracuje nohy. A jak si je co nejlépe prodloužit? Vsaďte na lodičky v barvě co nejbližší odstínu vaší pleti, lýtka tak budou vypadat delší a štíhlejší.

bezove-lakovane-lodicky-maria-maretelove-kozene-lodicky-s-pasky-aldokremove-kozene-lakovane-lodicky-ojju

 

K jednoduché róbě

Když se řekne „šaty až na zem“, nemusíte si hned představovat princeznovský kostým. Na většinu plesů se více hodí jednoduše střižené modely v neutrálních nebo pastelových tónech. Takové šaty dávají nositelce příležitost pohrát si s doplňky: zvlášť stylově bude vypadat, když zpod černé nebo krémové róby občas vykouknou metalické lodičky. Nebojte se ani zajímavých detailů na špičce.

stribrne-lodicky-z-umele-kuze-dorothy-perkinszlate-lodicky-s-ozdobnou-masli-rebelcervene-kozene-leskle-lodicky--bata

 

K velké večerní

Chystáte se na ples v Opeře nebo třeba na večerní představení v některém z významných světových operních domů? Pak stojí za to pořídit si dramatickou róbu: třeba s třpytivými aplikacemi, s bohatou sukní nebo s vlečkou, z lesklého materiálu nebo v nepřehlédnutelné barvě. Doplňky už by měly zůstat neutrální, nic nezkazíte s černými, případně krémovými lodičkami klasického tvaru.

klasicke-cerne-kozene-lodicky-batalakovane-lodicky-z-umele-kuze-maria-marelodicky-s-motivem-hadi-kuze-dorothy-perkins

 

Komentáře


.