Druhy dámské podzimní obuvi

Podzim není většinou příjemným obdobím, vzhledem k tomu, že je spjat s deštěm, větrem i mlhami a často se měnícím počasím. Z počátku podzimu se objevují chladná rána, kdežto odpoledne je příjemné teplé počasí. Deště jsou však posléze častější, a nejen že ochlazují venkovní teplotu, postupně přechází v zimu. Je tak nesmírně důležité být na toto období řádně vybavena vhodnou obuví.

Kotníčkové boty

Kotníčkové boty jsou nepostradatelnou výbavou podzimního outfitu. Třebaže existují v několika různých podobách. Mohou být na klínku, což je velice pohodlné na dlouhé procházky. Dále ne klasickém podpatku a to silném – moderním, nebo jehlovém, to jsou velice elegantní boty, podzimní varianta nesmrtelných lodiček. Kotníčkové boty mohou s platformou anebo i bez, ale vždy jsou pouze ke kotníkům – proto kotníčkové boty.

 

Nízké kozačky

Dost často si lidé pletou nízké kozačky s kotníčkovými botami. Rozdíl je patrný v délce boty. U kotníčkových je bota pouze kolem kotníku, nízké kozačky jsou však vyšší. Zjednodušeně řečeno – nízké kozačka obepnou i kotník. Jsou tak vhodnou obuví na pokročilejší podzim a přicházející zimu. Kotníčkové boty jsou zase vhodné na teplejší podzimní dny.

Holínky

Už dávno nejsou holínky pouze pracovní obuví. Moderní doba našla jejich využití i do běžného života, a tak se sekáváme s holínkami nejen vysokými, ale i nízkými, a dokonce se objevují gumové holínky i na podpatku. Jsou nejen černé, ale i barevné – růžové, nebo se vzory. Pro deštivé dny nejlepší volba obutí.

 

Mokasíny

Pohodlí na prvním místě. Dalo by se předpokládat, že bylo heslem při tvorbě klasickým mokasín. Jsou to elegantní, pohodlné boty, které se nosí zejména ke kalhotám. Obecně jsou mokasíny známy jako druh pánské obuvi, ale snadné nazouvání a pohodlnost vedla tvůrce ke vzniku i dámských mokasín.

Oxfordky

Obdobně jsou na tam oxfordky, tedy polobotky se šněrováním, na nižším, nebo velice nízkém podpatku. Jsou stylové, a zvláště k vybraným outfitům snad i nepostradatelné. Předností této obuvi je zejména pohodlnost.

 

Farmářky

Není to tak dávno, co tak zvané „farmářky“ obletěly svět. Jedná se o druh dámské obuvi, který nachází původ v pracovní, farmářské obuvi. Typické pro farmářka je vyšší bota, sahající nad kotníky a silná podrážka protiskluzná. Dnes se dělají dámské farmářky nejen v různých barvách, ale i s motivy. Není tak složité najít farmářka s květinami, nebo v růžové barvě.

Válenky

Když už zima začíná dotírat, pak je nezbytné mít hodně teplou obuv. Vhodné jsou na toto období válenky. I když elegance a krásy mnoho nepobrali, je důležité, že se jedná o obuv pohodlnou a teplou. Ve válenkách bude noha chráněna před prvními mrazy.

Komentáře


.