Holínky jako povinná výbava

Podzimní počasí je nevyzpytatelné. Může se stát, že ráno vypadá den poměrně příjemný, ale během dne přijdou mračna, ze kterých také naprší, což nepovzbudí radost majitelek semišových kozaček, nebo látkových lodiček. Nejen, že tento typ obvykle promokne, ale také se povrch boty ničí, znečistí a to určitě není příjemné.

Holínky musíte mít

Naštěstí móda myslí i na nepříjemnosti podzimního počasí a tak na trh přišly moderní holínky. Již se nejedná o klasickou pracovní obuv, ale o vkusnou část šatníku/botníku, která by měla být povinnou výbavou. Až vás na podzim zastihnout nepříjemné deště, nebude to tolik nepříjemné.

Holínky vysoké

Dalo by se říct, že jde o klasické holínky. Gumové vysoké boty totiž prvotně sloužily jako pracovní obuv, která má chránit nohu před vlhkými a mokrými oblastmi. Dokonale nepropustný materiál se tak dostal i do běžné módy právě pro své vlastnosti. Dnes jsou však holínky barevné, se vzory a kolikrát i velice vtipné.

  

Holínky nízké

Jsou praktičtější, než vysoké a jsou ideální obuví na podzim. Při správě zvoleném odstínu i provedení holínek tak budou dokonalým doplňkem outfitu. Nikdo nemusí na první pohled poznat, že jde o holínky. Navíc mnoho z těchto nízkých holínek je vybaveno postranní gumou, která zajistí pohodlné nazouvání a přilne k tělu.

   

Holínky polovysoké

Jsou určeny do míst, kde to dešti jen hýří. Nejsou úplně vysoké, takže zajišťují i komfort při pohybu lepší, než zcela vysoké, a přitom stále udržují nohu v suchu i když je louží okolo více, než by bylo přáno.

   

Holínky do společnosti

Dnes už existují i holínky, které jsou určené do společnosti. Na první pohled nevypadají jako klasické holínky. Jsou vybaveny buďto mašlí, anebo jsou z mateného povrchu, poměrně nenápadné a přitom dost elegantní. Některé holínky mají dnes již i podpatky.

   

Holínky zateplené

Pro ty, co se v nepříznivém počasí pohybují venku častěji, jsou vhodné holínky zateplené, které poskytnou nejen dostatečný komfort sucha, ale i tepla a tak hodiny strávené ve venkovním počasí nebudou takovými muky, jaké by v promokavé botě byly.

   

Komentáře


.