Jak vybrat kozačky na zimu

Dámský botník by měl mít povinně na zimu ve výbavě klasické kozačky. Je to obuv, která se dobře obléká, především i z praktických důvodů k sukni či šatům, ale také moderním slim kalhotám a legínám. Někdy je ale um vybrat takové, aby seděly, byly vhodné i na mrazy a ideálně v nich nepodkluzovala noha.

Zaměřeno na podrážku

A to je většinou základní problém nesprávného výběru. Dokonale elegantní kozačky vypadají na noze jistě fajn, ale nejčastěji jde o vysoce módní obuv, která se dá nosit spíše v mírnější zimě, ale na zledovatělém povrchu s nimi bude potíž. Je potřeba vybrat zimní kozačky i pro tento případ a tak si všimnout, zda je odrážka boty hladká, nebo pevná a vzorovaná natolik, aby byla i botou praktickou. Také výška podrážky, respektive její síla je dost rozhodující. Silnější bude vhodná i na chladnější dny. Slabá naopak ideálně do mírné zimy a především do kanceláře a vnitřních prostor.

  

 

Materiál kozačky

Povrch boty je také důležitý. Zvláště za předpokladu, že v zimě obvykle padá sníh, nebo déšť se sněhem. Na ulicích jsou brečky sněhu, nebo se brodíme sněhem. Pokud je materiál z promokavého materiálu, pak noha nebude v dostatečném komfortu, promokne i prochladne a to je ideální cesta pro klasické zimní nachlazení. Pevná koženka, nebo kůže jsou skvělé, protože udrží nohu v teple a suchu.

    

Výška podpatku

I když jsou vysoké podpatky skvělé a dělají nohu menší, atraktivnější a elegantní, pak pro výběr klasických kozaček na pořádnou zimu je vhodné raději oželit. Není sice nutné na podpatek zapomínat úplně, ale volit tedy raději nižší, než i jiné obuvi. Oceníte to zejména ve chvílích, kdy bude skutečně námraza nebo udusaný sníh na ulicích.

  

Vnitřní strana kozačky

Pro výběr kozaček na zimu je vhodné zaměřit se i na vnitřní stranu obuvi. Pokud je uvnitř kožíšek, bota je zateplená, je to výborná volba pro studené dny. Není potřeba se tolik vybavit silnými ponožkami a pravděpodobně bude nova v teple a suchu. Navíc, pokud není kozačka zateplená, pak často je určena spíše na podzim, nebo mírnou zimu.

  

Komentáře


.